PL EN

Combat Medical First Responder

Kurs Combat Medical First Responder to trwający trzy dni podstawowy kurs udzielania pomocy medycznej w warunkach taktycznych, szkolenie powinna ukończyć każda osoba, która myśli o wyjazdach w rejon, gdzie prowadzone są działania wojenne czy w miejsca szczególnie narażone na ataki terrorystyczne... ale czy tylko? ostatnie wydarzenia pokazują, że rejonem działań wojennych może stać się choćby supermarket czy szkoła i każda osoba powinna posiadać umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w na skutek takiego ataku, w szczególności służby ratownicze.

Kurs Combat Medical First Responder jest prowadzony ściśle według wytycznych komitetu oraz z wykorzystaniem najnowszego obowiązującego i wymaganego sprzętu. Kurs kończy się egzaminem pisemnym i praktycznym. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w firmach zagranicznych na specjalistów z medycyny pola walki na koniec kursu, po pozytywnym zdaniu wszystkich egzaminów, każdy kursant otrzyma dwa certyfikaty ukończenia: w języku polskim oraz angielskim.

Wymogiem kursu jest posiadanie kamizelki taktycznej, hełmu, broni (replika) oraz latarki czołowej.

Program kursu obejmuje postępowanie wg najnowszych, niedostępnych jeszcze w Polsce wytycznych opracowanych przez instruktorów z Fort Bragg i zawiera:

  • postępowanie wg protokołu M.A.R.C.H.E
  • samopomoc
  • tamowanie masywnych krwotoków za pomocą opasek uciskowych, opasek typu „junctional” oraz procedury „wound packing”
  • przyrządowe i bezprzyrządowe udrażnianie dróg oddechowych
  • zaopatrywanie ran penetrujących klatki piersiowej
  • identyfikacja oraz odbarczanie odmy prężnej
  • ochrona przed hipotermią
  • ewakuacja

Combat Medical First Responder-MP Program: materiały do pobrania w formie prezentacji Powerpoint (wskazówka: aby pobrać plik kliknij prawym przyciskiem i wybierz "Zapisz jako").

Kilka prezentacji zawiera materiały wideo.

Pliki prezentacji Combat Medical First Responder PowerPoint są materiałami dostępnymi "tylko do odczytu". Po otwarciu pliku użytkownik zostanie poproszony o wpisanie hasła, aby uzyskać dostęp do materiałów prosimy wybrać opcję "tylko do odczytu".

Supplementary Modules

Celox Gauze Module

ChitoGauze Module

Combat Gauze Module

CRoC Module

JETT Module

SJT Module

SOFTT Module

Skill Sheets

Instructor Guides

Skill Sets by Provider Level

TCCC-MP Equipment

COTCCC Meeting Minutes

COTCCC Journal Watch

TCCC-MP Reference Documents 

TCCC Article Abstract  

Powyższe materiały są ogólnodostępne i pochodzą ze strony: http://www.naemt.org/education/TCCC/guidelines_curriculum

Dodaj komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie.. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij